• Aktuális információk szülőknek ITT olvasható.
  • A tanulói tájékoztató ITT érhető el.
  • K30
  • Dobsuli
  • Tisztelt Szülők, Kedves Gyerekek! Az év végi ütemterv ITT olvasható.
  • Kedves Szülők! A nyári tábor, valamint a szeptemberi iskola étkezés befizetésére vonatkozó információk ITT olvashatók, az átutalási nyilatkozat ITT érhető el, a nagycsaládos kedvezményre vonatkozó nyilatkozat ITT érhető el

A következő tanévben szükséges taneszközök, felszerelések listája:

1. osztály

2. osztály

3.osztály

4.osztály

Módosítás: 2018. szeptember 29. szombat

Kedves Szülők! A linkre kattintva tájékozódhatnak a  katolikus hit- és erkölcstan oktatásról, illetve az Önök által kiválasztott iskolában tanító hitoktatókról.

HIT- ÉS ERKÖLCSTAN oktatással kapcsolatos adatkezelési tájékoztató ITT olvasható.

Az etika/hit- és erkölcstan tantárgyra vonatkozó választás módosításáról ITT olvashat. A nyilatkozat ITT  olvasható és tölthető le.

Tisztelt Szülők!

A vonatkozó előírásoknak eleget téve tájékoztatjuk Önöket, hogy az Erzsébetvárosi Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában mely egyházi jogi személyek vállalnak hit-és erkölcstan oktatást a 2020//2021. tanévben. A tájékoztató IDE kattintva olvasható.

Tisztelt Szülők!

Az EMIH tájékoztatóját ITT olvashatják el, a szórólapot IDE kattintva tekinthetik meg.

A  Buddhista hit és- erkölcstanról ITT olvashat, a szórólapot IDE kattintva nézheti meg.

A református hit- és erkölcstanról ITT olvashat, a szórólapot IDE kattintva nézheti meg.

A reformatus hit- és erkölcstanról  bővebben ITT olvashat.

A reformátis hit- és erkölcstan taneszközök ITT tekinthetők meg.

A Hit Gyülekezete hit- és erkölcstanról ITT olvashat, a szórólapot IDE kattintva nézheti meg.

Értesítés az Egyházi Hivatalvezetőnek, arról hogy iskolánkban 2020. március hónapban tájékoztató napot szervezünk.  Bővebb információt ITT olvashat.

A 2019/2020. tanévben hit-és erkölcstan oktatást vállaló egyházi jogi személyekról szóló tájékoztatóról bővebb információt ITT olvashat.

Tisztelt Szülők! Az EMIH tájékoztatóját ITT olvashatják, a Buddhista hit és- erkölcstanról ITT és ITT olvashat. A Katolikus Egyház ismertetőjét ITT tekinthetik meg.

Hit Gyülekezete:                                                                      Református Egyház:

Hit Gyülekezete:

Iskolánkban 2019. március hónapban tájékoztató napot szervezünk. A tájékoztató napon az egyházi jogi személyek írásban meghatalmazott képviselői tájékoztatást adnak az érdeklődő szülőknek arról, hogy igény esetén a hit- és erkölcstan oktatást milyen módon szervezik meg. Bővebb információt ITT olvasdhat.

Tisztelt Szülők! Tájékoztatjuk Önöket a 2018/2019. tanévben a hit- és erkölcstan oktatást vállaló egyházi jogi személyekről. A részletekről ITT olvashat.

A 2018/2019. tanévben hit-és erkölcstan oktatást vállaló egyházi jogi személyekről szóló tájékoztató ITT olvasható.

Tisztelt Szülők!

Iskolánkban 2018. március hónapban tájékoztató napot szervezünk. A tájékoztató napon az egyházi jogi személyek írásban meghatalmazott képviselői tájékoztatást adnak az érdeklődő szülőknek arról, hogy igény esetén a hit- és erkölcstan oktatást milyen módon szervezik meg.

Tisztelt Szülők!

A vonatkozó előírásoknak eleget téve tájékoztatjuk Önöket, hogy az Erzsébetvárosi Kéttannyelvű Általános Iskola, Szakgimnázium és Szakközépiskolában mely egyházi jogi személyek vállalnak hit-és erkölcstan oktatást a 2018//2019. tanévben.

Hit- és erkölcstan oktatás eljárásrendje a 2018/19-es tanévben

Jogszabályi háttér

A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC törvény alapján

97. § (7) etika órát vagy az e helyett választható az egyházi jogi személy által szervezett hit- és erkölcstan órát felmenő rendszerben kell megszervezni.

A 20/2012. EMMI rendeletnek megfelelően:

14.§ (5) Az iskolának minden év május 20-áig fel kell mérnie, hogy a tanuló

b) melyik egyház által szervezett hit- és erkölcstan órán vagy kötelező erkölcstan órán kíván részt venni.

Nyilatkozat

A szülőnek előzetesen írásban, egységes formanyomtatványon kell nyilatkoznia arról, hogy

a) az etika vagy a hit- és erkölcstan órát,
 b) a hit- és erkölcstan választása esetén melyik egyházat választja.

A nyilatkozatot a leendő első osztályos tanulók szülei a beiratkozás alkalmával juttatják el az iskolába. Az aláírt nyilatkozatokat az iskola összesíti és átadja az egyházi jogi személynek, valamint a fenntartó tankerületi igazgatónak.