A Boldog Iskolásévekért Alapítvány

Tisztelt Szülők! A Boldog Iskolásévekért Alapítvány beszámolóját a 2019. évről ITT olvashatják el.

Tisztelt Szülők!

A Boldog Iskolásévekért Alapítvány szeretettel meghívja Önöket a soron következő kuratóriumi ülésére. Bővebb információt ITT olvashat.

A Boldog Iskolásévekért Alapítvány beszámolóját a 2018. évről ITT olvashatja el.

Szeretettel meghívjuk A Boldog Iskolásévekért Alapítvány soron következő kuratóriumi ülésére. További információt ITT olvashat.

A Boldog Iskolásévekért Alapítvány 2017. évi beszámolóját ITT olvashatják.

Dob utca 85.

Az Erzsébetvárosi Kéttannyelvű Általános Iskola, Szakiskola és Szakközépiskola oktató-nevelő munkáját, szabadidős tevékenységeit, hátrányos helyzetű tanulóit támogatja a szülők és az iskola által közösen alapított "A boldog Iskolásévekért " alapítvány.

Mivel az alapítvány megfelel az 1997. évi CLVI. törvényben foglaltaknak, közhasznú alapítvány.

Az alapítvány célja, hogy növendékeink a gyermekszerető, demokratikus légkörű iskolában eltöltött éveik alatt:

•     színvonalas, hatékony oktatásban középiskolára való felkészítésben,
  •     az idegen nyelvek magas színtű, alap és középfokú nyelvizsgára előkészítő tanításában,
  •     az informatikai ismeretek elsajátításában,
  •     változatos, színes szabadidős tevékenységekben, programokban,
  •     élménygazdag, nyári táborokban részesüljenek.

Az alapítvány céljának megvalósítása érdekében kiemelten támogatja:

•     az iskola felszereléseinek, szemléltető eszközeinek bővítését, korszerűsítését,
  •     a szakmai színvonal emelését, a korszerű technikák beszerzésének lehetőségét,
  •     a kerületben, illetve az iskola környékén lakó tanulók szociális helyzetét figyelembe véve, az oktatás és nevelés speciális feltételeinek kialakítását,
  •     a halmozottan hátrányos helyzetű tanulók támogatását,
  •     a minőségi oktatás, a vizuális nevelés feltételeinek a megteremtését,
  •     a számítástechnikai oktatás feltételeinek a bővítését,
  •     az idegennyelvek színvonalas oktatásához szükséges tárgyi feltételek bővítését, (nyelvi labor, Audi-vizuális eszközök)
  •     a hatékony nyelvtanulást elősegítő partnerkapcsolatok kialakítását,
  •     a sportban kiemelkedő eredményt elért tanulókat,
  •     ünnepeink és iskolai rendezvényeink méltó megtartását,
  •     a tanulók kirándulásait és táborozásait
  •     a pedagógusok számára hivatalosan kiirt pályázatokon való részvételét, jutalmazásukat,
  •     az iskola tanulóinak részvételét a különböző szaktárgyi versenyeken, és jutalmazásukat kiemelkedő tevékenységeikért,
  •     az iskolaudvar parkosítását és gyermekjátszótérré való alakítását.