Beiskolázás -Dobsuli 2016/2017-es tanév

A 2016/2017-es tanévben

induló osztályaink:

Magyar-angol két tanítási nyelvű osztály

a -ban

A Dobsuli magyar-angol két tanítási nyelvű oktatási intézményként az 1995/1996-os tanévtől működik.

Alsó tagozatos két tanítási nyelvű osztályainkban a heti 5 órában, csoportbontásban, anyanyelvi tanárok segítségével történő angol oktatás mellett a rajz, technika, testnevelés, ének és környezetismeret tantárgyakat angol nyelven is tanítjuk.

Iskolánk profiljában kiemelkedő szerepet tölt be a hagyományok, a kultúra tisztelete.

Fontosnak tartjuk az egymás iránti toleranciát, a különböző kultúrákból érkező, más hagyományokkal rendelkező tanulók befogadását, segítjük sikeres beilleszkedésüket.

Hungarian – English

Dual Language Primary School,

Vocational and Secondary School of Erzsébetváros

The two parts of our school started operating in 1890 in Dob Street, and in 1889 in Kertész Street. A new institution was founded in 2011.

We have been teaching English for 40 years.

Our Dual Language Classes have been operating since 1995. In these classes, English is taught 5 lessons a week, in groups, and with the support of native–speaking teachers.

Some subjects: Art, Craft, PE, Music and Environmental Studies are also taught in the target language in our lower primary classes.

Respect for traditions and different cultures is the foundation in our school philosophy. We believe in the importance of tolerance and see diversity as a value.

Our school has been welcoming students coming from other countries and cultures and has been supporting their traditions and successful integration for over ten years.

Komplex művészeti osztály

a -ban

A komplex művészeti osztályunkba járó tanulóinknak képzőművész-pedagógus által vezetett alkotó jellegű képzőművészet órákat tartunk. Ének-zene óráinkon a Kodály-módszer szerint haladunk, továbbá furulya- és néptánc oktatást biztosítunk. Lehetőség van 1. osztálytól kezdve az angol nyelv elsajátítására is.

Szoros együttműködést ápolunk a Szív-Kamara Alapfokú Művészetoktatási Intézménnyel, mely tanulóinknak a tanév végén fellépési lehetőséget ad.

Szeretettel várjuk Önt és Gyermekét

foglalkozásainkra és nyílt napjainkra:

„ DOBSZERDA”

2015. október 21. és december 2. 16 órától

„Körtánc” hagyományőrző foglalkozás

Programmes aiming at preserving Hungarian traditions on

October21st, December 2nd 2015 from 4.00 pm.

2016. január 27., február 10., 24. és március 9.

16.00-tól 16.35-ig kézműves foglalkozás

2016. január 20., február 3., 17. és március 2.

16.00-tól 16.35-ig angol dalok és mondókák

Dobszerda” activities:

January 20th, 27th,  February 3rd, 10th, 17th, 24th,

March 2nd, 9th 2016 from 4.00 to 4.35 pm.

Nyílt napjaink: 2016. február 24., március 9. és 16.

Program: 9 órától tájékoztató az iskoláról,

10 órától tanítási órák látogatása.

A gyermekeket is szeretettel várjuk!

Open days:

February 24th,  March 9th and 16th 2016

Introduction of the school from 9 am,

visiting lessons from 10 am.