Szitakötő pályázat

Kategória: Pályázatok

A közhasznú Liget Műhely Alapítvány 2008 márciusától adja ki a Szitakötő című negyedévi gyereklapot, mely az integrált ökológiai program alapja.

A programhoz kapcsolódó pályázat elnyerésével, a kiválasztott osztályok ( 1.d, 3.a, 4.a, 5.a, b, 6.b)  diákjai és programvezető pedagógusai (Hegedűs Imre, Koltai Tímea, Mátéfi Mária, Rovó-Henczel Terézia, Ujvárosi Mónika, Tóthné Geresdi-Horváth Beáta) ingyenes példányt kapnak a Szitakötő gyermeklapból, amely az iskola tulajdona, így több éven keresztül sok kisgyerek használhatja.

A 48 színes oldalon megjelenő lapban különböző műfajú és tematikájú írások teszik lehetővé a sokirányú alkalmazást. A kortárs irodalmi művek (vers, mese, kispróza) és az ismeretterjesztő cikkek mellett a korosztálynak megfelelő ismeretterjesztő feladatok, a honlapon megjelenő játékok, pályázatok várják a gyerekeket.

A programhoz csatlakozva  egy 90 perces pedagógus-továbbképzést tartunk, és 60 perces interaktív foglalkozást a kiválasztott osztály diákjainak és az érdeklődő kollégáknak, szülőknek.