Alsós farsang 2019.

Kategória: Dobsuli friss hírei

Február 15-én volt az alsósok farsangja a Dobsuliban. Remek hangulatban, ötletes jelmezekben űztük el a téli, szürke napokat.

Vitéz László bábelőadás

Kategória: Dobsuli friss hírei

Generációk nőttek fel Kemény Henrik Vitéz László-történetein. A piros sapkás, az ördögöt mindig legyőző, a világ rendjét nagymamucikája palacsintasütőjével helyére állító fiatalember ma is nagyon virgonc, amiről a Dobsuli lelkes közönsége is meggyőződhetett február 14-én Barna Zsombor bábszínész jóvoltából.

Nyílt nap I.

Kategória: Dobsuli friss hírei

A leendő elsősök szülei már tervezgetik, mi lesz ősztől, amikor kezdődik az iskola. Hamarosan dönteniük kell, hogy melyik általános iskolába íratják gyermeküket. Ebben a döntésben szeretne segíteni iskolánk a nyílt napok megrendezésével. Február 13-án nagy érdeklődés mellett, jó hangulatban telt az idei tanév első nyílt napja. A bemutató órák igazán mozgalmasak voltak, amibe a tanító nénik igyekeztek bevonni a bátor ovisokat. A felmerülő kérdéseket a bemutató órák végén tették fel az érdeklődő szülők.

A többi kép ITT tekinthető meg.

Ádámok és Évák ünnepe 2019.

Kategória: Dobsuli friss hírei

Február 11-én a 2.m osztály fellépett a József Attila Színházban, Az Ádámok és Évák Ünnepén. Az idei tanévben A népek meséi témakörben készültek fel kisdiákjaink.
A fotókat Lőrinc Anikó nénitől kaptuk, köszönjük!

Rumini-nap a 3.m osztályban

Kategória: Dobsuli friss hírei

Február 8-án a 3.m osztály Rumini projektnapot tartott. Ebben az évben kezdték el olvasni Berg Judit sikerkönyvét, a Ruminit A projektnapon minden gyermek “belebújhatott a kis egerek bőrébe”, átélhette a kalandokat a különböző izgalmas feladatokon keresztül….

A többi kép ITT rekinthető meg.

Kék Vonal Internetbiztonsági előadása

Kategória: Dobsuli friss hírei

Február 7-én és 8-án a Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány munkatársai a Dobsuliban tartottak rendhagyó osztályfőnöki órákat. Az órák keretében a biztonságos internethasználatra, a tudatos online jelenlét fontosságára hívták fel a figyelmet. A téma problémacentrikus feldolgozásával segítették, hogy a gyerekek hatékonyan fel tudjanak lépni az online elkövetett zaklatások vagy visszaélések ellen.