Zöld7 2018-ban

Kategória: Dobsuli friss hírei

Erzsébetváros Önkormányzata a Föld Napja alkalmából idén 6. alkalommal megrendezi az „Erzsébetvárosi Zöld7” elnevezésű programsorozatát, a környezettudatosság jegyében. Iskolánk minden évben részt vesz ezen a programsorozaton. Az alsó tagozatosok az osztálytermüket csinosították és virágot ültettek az udvaron. A felső tagozatos diákok az iskola környékét és Almássy teret szabadították meg az eldobált szeméttől. A 2.m osztály a Klauzál téri molinó festésén vesz részt. Több osztály kilátogatott az Almássy téren található állatsimogatohoz. Az elsősök vasárnap a Bethlen Téri Színházba fognak ellátogatni.

Papírgyűjtés 2018.

Kategória: Dobsuli friss hírei

Április 24-én és 25-én papírgyűjtés lesz iskolánkban. Bővebb információt ITT olvashat.

Húsvétolás a K11-ben

Kategória: Dobsuli friss hírei

Március 28-án zenés húsvéti műsoron vettek részt iskolánk második osztályos kisdiákjai. A nagyszerű programok közül nagyon népszerű volt az állatsimogató. A kézműves foglalkozás is sok gyerek vonzott.

A többi kép ITT tekinthető meg.

Rajzszakkör

Kategória: Dobsuli friss hírei

Az idei tanévben Domján Tibor vezetésével elkezdte működését a rajzszakkör. Tagjai olyan 10- 14 éves diákok, akik kedvet éreznek a manuális tevékenységek iránt. A szakkör alapvető célja a gyermeki kifejezőkészség és ábrázolókészség fejlesztése, vizuális kifejezőeszközök széles körű megismerése és a tehetséggondozás.

Március 15-i megemlékezés a Dobsuliban

Kategória: Dobsuli friss hírei

Március 14-én tartottuk iskolánkban az 1848/49-es forradalom és szabadságharcra emlékező ünnepélyünket. Az osztályokhoz  2-3 fő 6.-os ment, akik a különböző - március 15-hez kapcsolódó- feladatokat adtak a gyerekeknek. Miközben a gyerekek a feladatokat oldották meg, a hatodikosok megtanították nekik a Nemzeti dal refrénjét. A felsős osztályokban kvíz-feladatot és összekötős feladatot oldottak meg párokban. Az összekötős feladat után az osztályok 4-5 fős csoportokba rendeződtek a puzzle-feladat megoldásához. Ezután 10.30-kor kezdődött az udvaron a közös megemlékezés.

Pályaorientációs projektnap

Kategória: Dobsuli friss hírei

Március 10-én a szombati munkanap alkalmával pályaorientációs  projektnapot tartottunk iskolánkban.  A gyerekek különböző foglalkozásokkal ismerkedhettek meg. A meghívott vendégek élményszerű előadást tartottak hivatásukról, mint például a mikróbiológiáról, a geológiáról, a táj-és természetvédelmi munkáról, a jelmeztervezésről, a kozmetikus pályáról, a színházi munkáról, a tolmácsolásról és még sok más, érdekes szakmákról. A pályaorientációs napon nem csak a közvetlenül a pályaválasztás előtt álló tanulók vettek részt, hanem iskolánk minden alsó és felső tagozatos tanulója. A pályaorientációs nap célja, hogy a gyerekek minél megalapozottabban és időben felkészüljenek a pályaválasztásra, hiszen a jó pálya- és iskolaválasztás hosszú időre befolyásolja a tanulók életét.