A Világ Legnagyobb Tanórája

Kategória: Dobsuli friss hírei

A Világ Legnagyobb Tanórája nem más, mint   a UNICEF  globális oktatási projektje, amelyhez számos ország csatlakozott. A világ minden részén egy időben - szeptember utolsó hetében – az általános iskolás gyermekek a Globális Célokról tanultak.
A Dobsuli 4. k osztályos tanulói is részt vettek a programban. Megvitatták, hogy mik azok a Globális célok, amelyek az Föld védelmét, az emberiség jobb életét és a fenntartható fejlődést szolgálják.
Ötleteket gyűjtöttek, hogy a következő 15 évben mik legyenek azok a legfontosabb tennivalók, amelyek az ő generációjukra várnak, ha eleget akarnak tenni a kitűzött céloknak.
Megállapították, hogy a legalapvetőbb céljuk az, hogy tehetségük legjavát nyújtva tanuljanak, hogy felnőttként majd részt tudjanak venni a célok megvalósításában.

Ráczné Balassa Ildikó