Kategória: Dobsuli friss hírei

Október 10. és 13. között a 7.k tanulói Nóra néni és Hajni néni kíséretében a Határtalanul program keretén belül Erdélybe utaztak.
Nagyszalontán Arany János szülőhelyét keresték fel. Nagyváradon a püspöki székesegyházban tettek látogatást, ahol Szent László hermáját tekintették meg. Egy tordaszentlászlói iskolába is látogatást tettek. Az itthonról vitt ajándékokat nagy örömmel fogadták az ottani diákok és tanárok.
A programból nem maradhatott ki a kolozsvári és a tordai városnézés sem. A Tordai-hasadéknál csodálatos környezetben, egy izgalmas túrában volt részük.
Marosvásárhelyen megcsodálhatták a Kultúr Palota impozáns épületét és látogatást tettek Teleki könyvtárában. Jártak a parajdi sóbányában, Korondon pedig a bazársoron válogattak a kézműves termékek rengetegében. A Medve-tó körül csodálatos őszi napsütésben tettek sétát. Gyulafehérváron bejárták a várat, útjukat végül Aradon zárták. Csodás élményekkel tértek haza!

A többi kép ITT tekinthető meg.