A Fehér Bot Nemzetközi Világnapja

Kategória: Dobsuli friss hírei

2017. október 2-án és 9-én iskolánkba látogattak a Vakok és Gyengénlátók Országos Egyesületének tagjai.  Etika órán a fehér bot napja alkalmából iskolánk felsős tanulói részére interaktív, elfogadást segítő programot tartottak. A beszélgetések során megtudtuk, hogyan tud egy látássérült megoldani olyan mindennapi dolgokat, melyek egy „ép” ember számára csak rutin műveletnek számítanak, s a „jól segítés” mikéntjéről is beszéltünk. Megpróbáltunk bekötött szemmel papírpénzt és érmét felismerni. A vakvezető kutyákról is kaptunk információkat, pl. honnan lehet megállapítani, hogy a kutya éppen „szolgálatban” van. A gyerekek érdeklődtek a vakok számára okostelefonon elérhető applikációkról, játékokról is.

/Grecsnik Györgyi/

A többi kép ITT tekinthető meg.