JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost


A Szövegértés fejlesztése a felső tagozaton

Kategória: Dobsuli friss hírei

 

Amikor a magyartanár szeme könnybe lábad...

A Szövegértés fejlesztése a felső tagozaton című alapítványi programunk keretében másodszor találkoztunk az érdeklődő felsősökkel október 9-én délután. A résztvevőket egy könyvekkel megrakott asztal várta, amelyet azonnal körülálltak a diákok, s elkezdték a könyvekkel való ismerkedést. Ez volt az a pillanat, amikor a magyartanár szeme könnybe lábadt az örömtől: a gyerek és a könyv találkozott! (Ezt amúgy néhány szülő is csodaként élte meg!) Péter bácsi köszöntője után egy szövegértést fejlesztő feladatsor segítségével ismerkedtek meg a diákok a könyvek tartalmával: sorrendet állítottak fel, kapcsolatokat kerestek a regények szereplői között, megpróbálták kitalálni a regények tartalmát. Mókás volt figyelni (tanári szemmel), ahogy a csoportok fel s alá futkostak a folyosón a válaszokat keresve. Miután letelt az idő, s Annamari néni elmondta a helyes válaszokat, kezdődhetett a könyvválasztás: mindenki érdeklődési körének, kíváncsiságának megfelelő könyvet választott, amelyet az őszi szünet végéig kell elolvasniuk, hogy utána újabb könyvvel ismerkedhessenek meg. S mivel azt szeretnénk, ha minél többen olvasnának, nyugodtan kölcsönözhetnek az új szerzemények közül azok is, akik kedden nem tudtak eljönni. Hiszen lesz folytatása is a programnak: terveink szerint december 4-én csapnak össze a versenyzők egy érdekes, vicces vetélkedő során, hogy a legügyesebbek megszerezzék a könyves ajándékokat. (Szándékosan nem nyerteseket említünk, hiszen aki elolvas egy jó könyvet, az már nyertes.)  Addig is jó olvasást kívánunk!

                                                                                  A humán munkaközösség

  

  

                                              A többi kép ITT tekinthető meg.