Pályaorientációs nap

Kategória: Dobsuli friss hírei

Február 22-én pályaorientációs napot tartottunk iskolánkban. Az alsósok számára sok érdekességeket tartogatott ez a tematikus nap. Szülők, családtagok adtak nekünk ebben segítséget, ők jöttek el és beszéltek lelkesen szakmájukról, érdekes bemutatókkal színesítve mindezt. A 3.m osztály külső helyszínre látogatott. Beszámolójukból a következőket tudtuk meg:" Mi leszek, ha nagy leszek? Talán építész? "Köszönjük Lilla apukájának, Németh Zoltánnak, hogy vendégül látott minket az építész stúdiójában. Nagyon sok érdekes, izgalmas és szép dolgot láttunk-tanultunk a mai délelőttön. Kati néni előzetes feladatként azt adta, hogy tervezzünk valamilyen gyermekjátékból egy épületet. (A pályaművek a fotók között megtalálhatók!) Végül közösen terveztünk egy várost." A 2. k osztály a pszichológia érdekességeivel ismerkedtek meg, valamint az optikusok érdekes világával is. A napot tánc tanulással zárták. A 4.k osztályosok a filmezés rejtemeiből kaptak ízelítőtt, majd Dórka néni apukája tartott érdekes előadást a fertöző betegségekről. Az 1.k osztályosoknak a szociális munka szépségeiről és nehézségeiről beszélt Dénes anyukája. Jocó apukája pedig a telefonszerelés rejtelmeit mutatta be.

A többi kép ITT tekinthető meg.