Víz, víz, víz...

Kategória: Dobsuli friss hírei

Mácius 22-én a Dobsuli diákjai is megemlékeztek a Víz világnapjáról. Ebben az évben az esemény szlogenje: Vizet mindenkinek! Ez a jelszó pontosan érzékelteti, milyen nagy kihívás ma a világban, hogy minden egyes ember számára elérhető legyen a víz. Jelenünk és az eljövendő generációk sorsa múlhat azon, hogy miképp gazdálkodunk a Földön meglévő vízkészleteinkkel, hogyan óvjuk és hasznosítjuk vizeinket. Ezekre a fontos dolgokra hívták fel pedagógusaink a gyerekek figyelmét ezen a napon. Az alsó tagozatos tanulók 8 helyszínen kapcsolódtak különböző feladatokon keresztül a "vizes" eseményekhez. A felső tagozatosok a Fenntarthatósági Témahét keretein belül kapcsolódtak a Víz világnapjához.

A többi kép ITT tekinthető meg.

Április 18-án került sor a Víz Világnapja alkalmából megrendezett verseny eredményhirdetésére. A nyertes Kricsfalussy-Kovács Gréta 3.m osztályos tanuló lett. Nyereménye: 2db jegy a Vízipók- csodapók c. rajzfilmre, amit majd a Művész Moziban nézhet meg. Gratulálunk!

A többi kép ITT tekinthető meg.