Kutya-gyerek kommunikációs tréning

Kategória: K30 friss hírei

Az Erzsébetvárosi Felelős Gazdi Program keretében az alsós gyerekekhez látogattak a Gödöllői Kutyasport Program trénerei.

A kutya-gyerek kommunikációs tréningen megtudtuk, milyen jelzéseket adnak a kutyák,  hogyan kell viselkedni,ha fél egy kutya valamitől,és azt is, hogy egy támadásra készülő kutyával szemben miképpen védekezhetünk.

Kerületi versmondó verseny

Kategória: K30 friss hírei

A kerületi versmondó versenyen 3.helyezést ért el iskolánk két tanulója, Fórizs Hanga  (3.d) és Kurek Lili (4.d). Gratulálunk!

Luca-nap

Kategória: K30 friss hírei

December 13- án sok Luca napi néphagyomány elevenedett meg az alsós gyerekek között.

Elkészültek az osztályok tablói, jókívánság- cédulákkal telt meg a folyosó.

Volt Luca- pogácsa, közös "kotyolás", citeraszó, hagyományőrző műsor, adománygyűjtés, búzaültetés, zsibvásár és kézműves vásár is.

Nagyon jól éreztük magunkat ebben a színes forgatagban.

Mesemúzeum

Kategória: K30 friss hírei

2018. december 17-én a hideg sem tartotta vissza a 6.a osztályt attól, hogy útra keljenek a budai Mesemúzeumba. A Tabán egyik középkori épületének földszintjén működő intézményben a kiállítás megtekintése mellett játszani is lehetett, mégpedig óriás társasjátékot, amiben a gyerekek voltak a bábok. Természetesen mesékre vonatkozó feladatok megválaszolásával lehetett továbblépni.

Jó volt egy kicsit játszani és beöltözni mesehősnek!