Díszpolgári cím

Kategória: K30 friss hírei

2019. március 13-án Presser Gábor, a Kertész utcai iskola egykori diákja Erzsébetváros Díszpolgára lett. Gratulálunk!
A díszpolgári címmel járó összegből 200.000 Ft-ot felajánlott a művészeti képzésünk támogatására.
Nagyon köszönjük!

Ugorj be egy versre!

Kategória: K30 friss hírei

Beugrottunk! a 7. B osztályos tanulókkal az “Ugorj be egy versre! Világrekord kísérlet sztárokkal” eseményre a Fészek Művészklubba a költészet napján, ahol  Lutter Imre 24 órás versmondása zajlott. Óránként lépett fel egy-egy ismert művész a versmondó pihenő ideje alatt. Mi a Kávészünet zenekart csíptük el, és a forradalmakról szóló blokkba hallgattunk bele. Nagyszerű élmény volt kicsit elfeledni a munkás hétköznapokat.

Kerületi angol verseny

Kategória: K30 friss hírei

Kerületi angol versenyen Mezei László 5. a osztályos tanuló III. helyezést, Miklós Bálint 6. a osztályos diákunk szintén III. helyezést ért el.
Eredményükhöz gratulálunk!

Ádámok és Évák

Kategória: K30 friss hírei

A felső tagozatosok közreműködésével rendezett Ádámok és Évák ünnepéről, melynek címe Népek meséi volt. A rendezvényen két nap alatt több mint húsz oktatási intézmény színjátszó csoportja lépett fel. Iskolánkat a 7. B osztály képviselte, feladatuk egy madagaszkári népmese (Rafara, a víz lánya) bemutatása volt. Előadásukkal elnyerték “Az ízlésesen modernizált előadás” oklevelet, valamint “A legügyesebb lány főszereplő”-nek járó elismerést Rubay Viktória személyében.
Teljesítményükhöz szívből gratulálunk.

Ádámok és Évák Ünnepe

Kategória: K30 friss hírei

2019. március 27-én, a Színház Világnapján a József Attila Színházban az Ádámok és Évák Ünnepén a 10. évfolyamos színis növendékek képviselték iskolánkat.
M. Kecskés András művész tanár úr rendezésében Madách Imre: Az ember tragédiájából Az űr színt adták elő. A tizenöt fellépő iskola közül elnyertük a legjobb és leglátványosabb előadás címet. Gratulálunk!