JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost


A 11.a osztály kirándulása

Kategória: K30 friss hírei

Október 16-án a 11. a osztály egy Budapesthez viszonylag közel eső vidéki nagyvárosba kirándult.

 

Egy órás vonatozás után érkeztünk meg Székesfehérvárra. A vasútállomástól fél órás sétát követően érkeztünk meg a belvárosba. Nagyon szép, felújított házak között a sétálóutcán jutottunk el a színházig. Barokk és klasszicista épültek, teraszok, szökőkutak között vezetett utunk. Majd fél 11-kor a Romkerthez mentünk, ahol már vártak ránk. Szakavatott vezető mutatta be Fehérvár középkori , Árpádok korabeli arculatát, valamint első királyunk szarkofágját. A romok is impozáns látványt nyújtottak, hatalmas lehetett az akkori bazilika. Szabadprogramot követően indultunk haza.Ezen a kiránduláson is jól éreztük magunkat.