Örökös Ökoiskola lettünk

Kategória: K30 friss hírei

Iskolánk a 2007/2008-as tanévben kezdett gondolkodni azon, hogy a főváros beton- és aszfaltrengetegében hogyan tudnánk diákjainkhoz közelebb hozni a természetet.

Már akkor is sok kirándulást, erdei iskolát szerveztünk, de látszott, hogy a pályázati lehetőségek számának csökkenésével ez egyre nagyobb terhet jelent a családoknak.

Ekkor kezdtük bevezetni, hogy tananyagaink ismertetésében természeti példákkal éljünk. A madarak röptétől kezdve a gólyák által megtett vándorút hosszáig kerültek elő matematika feladatok; rajzoltuk az évszakok változását; pályázatokat hirdettünk a természettudomány különböző témaköreiben az egyes korosztályoknak külön kategóriákban.

Látogattuk a Természettudományi Múzeum kiállításait, a Szennyvíztisztító telephelyét, a fővárosi természetvédelmi területeket, a Pálvölgyi cseppkőbarlangot és a Szemlőhegyi borsóköves barlangot.

Megnéztük az ELTE ÖKO-kiállításait, fogadtuk a környezetvédelmi előadásokat tartó egyetemistákat és tanáraikat.

A kerületi önkormányzat támogatásával ismét erdei iskolát tudtunk szervezni a Visegrádi hegységbe.

ÖKO-szemléletű projektnapokat és városismereti versenyeket szerveztünk a Margitszigettől a Városligetig.

2015-ben harmadjára megírt pályázatunk sikere az ÖRÖKÖS ÖKO – ISKOLA címre az eddigi munkánk eredménye