A 4.a osztály kirándulása

Kategória: K30 friss hírei

Tanultunk! De nem a suliban!

Egy szép napfényes délután tanulmányi kirándulásra indult a 4.a osztály. Célunk a Dél-pesti Szennyvíztisztító Telep volt. Megérkezésünkkor egy kísérlet kellős közepébe csöppentünk. Tanúi lehettünk annak hogyan tisztul a víz papírszűrő és aktív szén segítségével. Ezután az utunk a hatalmas tisztító medencékhez vezetett. Itt megmutatták, hogy a beérkező szennyvízből hogy választják ki különböző technológiai eljárásokkal a szilárd szennyeződéseket és a zsírokat. Pár pillanat múlva egy üvegházban találtuk magunkat, ahol trópusi élővilág vett minket körül. Itt növényekkel, jó baktériumokkal szűrik a vizet. Ebben az ausztrál katicabogarak is segítenek. Megismerkedtünk a mindenevő medveállatkával, ami nem csak itt él Budapesten, hanem a sivatagokban, a Sarkvidékeken, szóval mindenhol megtalálható. Csak fél milliméteres  ha találkoztok vele, ne ijedjetek meg!

Nagyon jól éreztük magunkat, sokat tanultunk, és hazafelé jót játszottunk, egy ibolyával teli játszótéren. Sok-sok gyaloglás után értünk az iskolába.

4.a osztály tanulói