Országgyűlési Múzeumban

Kategória: K30 friss hírei

Iskolánk szakközépiskolásai közül a 12.b tanulói április 20.-án múzeumi látogatást tettek a Parlament "A magyar törvényhozás ezer éve" c. kiállításán.A kiállítás első része a kezdetektől a rendi országgyűlésekig jeleníti meg az országgyűlések történetét. A második egység az 1918-ig tartó korszakot öleli fel. A harmadik rész a parlamentarizmus alakulását és az újrakezdések időszakát foglalja össze 1918 és 1990 között.A kiállítás a legmodernebb technika felhasználásával készült, kiemelt figyelmet fordítva az animációkra és a filmekre. Az interaktív eszközök külön megemlítésre méltóak.Úgy gondolom, hogy múzeumi látogatásunk hatalmas segítség volt a végzős osztálynak, ezentúl is köszönjük a lehetőséget!

Kiss Márti 12.b.