JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost


12.a kirándulása

Kategória: K30 friss hírei

Esztergomban ès Párkányban jártunk

Osztályfőnökünk előrukkolt egy olyan ötlettel,(amit tegyünk hozzá az osztály három èvig rágta a fülèt, hogy mikor esedèskes egy kèt napos kirándulás), így hát Èva nèni kedvezni szeretett volna nekünk, de minket valahogy jobban inspirált egy városnèző kirándulás. A mi második anyukánknak el is indította fantáziáját ès máris intézkedni kezdett egy esztergomi kirándulás lebonyolításában, melyet a szlovák földön lèvő Párkány követne. 

2016. szeptember 9-én csodaszép, napos, meleg idő volt. Esztergomban ellátogatunk a Bazilikába, aminek a legmagasabb csúcsára is felmerészkedtünk. A Duna és a város látványa egyszerűen le írhatatlan. Megjegyezném, a feljutás nem egy leányálom, viszont gondot ez sem okozott. Majd ellátogatunk a várba, ahol egy kis idegenvezetésben vehettünk rész, ès betekintést nyerhettünk egykori királyaink mindennapi életébe. A látogatás befejezettével  a Mária Valéria hídon átsétáltunk Szlovákiába, azaz Párkányba, ahol szabad foglalkozásban volt részünk. Majd városnéző kivonattal robogtunk vissza az esztergomi vasútállomásra, ahonnan picit megfáradva indultunk haza. Ezúttal is szeretnénk megköszönni osztályfőnökünknek ezt a szép ès felejthetetlen napot.

Dégi Henrietta 12.a.