JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost


Érdekes programok a 2.a osztályban

Kategória: K30 friss hírei

November 6-án születésnapot ünnepeltek a 2.a osztályban. A diafilm 60 éves lett. Este az Örökmozgó moziban megnéztük a „Vetített kép csodálatos világa” című  diatörténeti kiállítást, majd Süveges Gergő diafilm-nagykövet köszöntője után a mozivásznon pörögni kezdtek a diafilmek, neves színészek felolvasásával.

November 11-én kalandos délutánt töltöttünk az Európeum Áruházban.

A kiállításon tanulmányoztuk a betű-és számírás történetét, igazi kódexeket láttunk, kipróbáltuk a papírmerítés. Kódfejtő játék során, labirintusban bolyongva kaptuk meg a rejtvény megfejtését: Mátyás király. Végül az ő palotájáról láthattunk egy 3 D-s kisfilmet.

November 16-án vasárnap a MÜPA-ban rendhagyó előadáson jártunk. Először drámajátékos foglalkozáson mozgattuk meg fantáziánkat. Az előadás első részében Juronics Tamás, neves kortárs táncos humoros formában mesélt a balettről, zenéről, a táncosok felkészüléséről.

Végül új felfogásban, meseszerűen elevenedett meg előttünk a fekete és fehér hattyú története.