Barlagtúra

Kategória: K30 friss hírei

Az Erzsébetvárosi Kéttannyelvű Általános Iskola, Szakiskola és Szakközépiskola tanulói barlangtúrán vettek részt.

A rossz idő ellenére is nekivágtunk 2014. december 6-án a Mikulás-napi jutalomtúránknak. Az iskola szervezésében meglátogattuk a Pál-völgyi és a Szemlőhegyi-barlangokat.
Szakavatott túravezetők segítségével ismertük meg a barlangok kialakulását, jellemzőit és felfedezésük történetét.
A Pál-völgyi barlangban kezdtük a túrát. Mindent megtudtunk a cseppkövek kialakulásáról, és név szerint is megismerhettük  a legérdekesebb cseppköveket a barlangban. Különösen tetszett a "Meseterem" és az "Állatkert". Nagyon izgalmas volt, amikor szűk és meredek létrán kellett másznunk, vagy amikor a túravezető lekapcsolta az összes villanyt és a barlangot teljes sötétségében megtapasztalhattuk.
Egy rövid tea- és szendvics (kinek zsíros kenyér)- szünet után átsétáltunk a Szemlőhegyi-barlangba, ahol nem cseppköveket, hanem borsóköveket és karfiolokat, sőt, még kristályokat is láthattunk. Ez a barlangi séta sokkal rövidebb volt, mégis nagyon elfáradtunk a végére.
Denevérekkel sajnos (szerencsére?) nem találkoztunk, pedig megtudtuk, élnek ezekben a barlangokban.
Köszönjük, hogy ilyen vidám, kellemes és élménydús programban lehetett részünk!