Általános iskolai programok

Meseírás Napja

Kedves Gyerekek, Szülők!

MESEÍRÓ PÁLYÁZAT ÉS JÁTÉK!

„Breaking news”!

Meghosszabbított pályázati felhívás!

Új beadási határidő 2021.04.16-ról 2021.04.21. éjfélig módosult!

Ebben a rendkívüli helyzetben szeretnénk Titeket játékra invitálni, a mesék világába repíteni. Április 2-án, a MESEÍRÁS NAPJÁN ünnepeljük többek között Csukás István születésének napját is. Ezen jeles nap alkalmából meseíró pályázatra hívunk benneteket. Az alábbi linkre kattintva, vagy bemásolva rövid kvízjátékban kisebb bepillantást nyerhettek Csukás István és Hans Christian Andersen munkásságába, és az általuk megálmodott mesehősökkel is találkozhattok.  https://wordwall.net/play/12948/620/3645 A játék segítségetekre lehet a pályamű elkészítésében is. A játék pályázat nélkül is lejátszható! "A mese örök, mindegy, hogy mi a technikai körítés. Mindegy, hogy a gyerek számítógépezik, mert a kíváncsiság, ami gyerekké teszi, az megmarad."  - Csukás István

A pályázat részletei ITT olvasható.

ONLINE oktatás

Kedves Szülők és Diákok! Iskolánkban 2021.04.12-től 04.19-ig digitális oktatás van érvényben.

KARANTÉNMUNKÁK - ANGOL - Kertész utca

- Kéttannyelvű alsós diákjaink a brit pénznemmel ismerkedtek. Saját boltjukba saját árucikkeket álmodtak, mindennek árat adtak. Online órán vásároltunk egymás boltjaiból.

- Negyedikes két tanítási nyelvű osztályunkban a napi tevékenységeket múlt időben gyakorolták tanulóink.

KARANTÉNALKOTÁSOK - Kertész utca

Felső tagozat 1. sorozat

Az otthontanulás időszakában is folyik a munka iskolánkban. A különböző tantárgyak visszaküldendő feladatai alaposan megdolgoztatják a gyerekeket és tanárokat (olykor még a szülőket) is. Most a felső tagozat munkáiból válogattunk néhányat, hogy illusztráljuk az ott folyó tanítást-tanulást.

Rajzóra:
- a 6. d-seknek húsvéti tortát kellett rajzolniuk megadott sablon alapján,
- a 6. a-sok húsvéti nyulakat kaptak feladatul,
- az 5. d-sek az Art szóval és a tükrözéses technikával kreatívkodtak.

Biológia:
- a 7-8. osztályosok biológia versenyre készültek.

Ének:
- a 6.-osok március 15-i dalokról készítettek beadandót (pl. prezentációt).

Magyar:
- az 5. d-sek bibliai történetekkel és a János vitézzel kapcsolatos feladatokat oldottak meg, a nyelvi szintekről tanultak, és még nyelvtan dolgozatot is írtak.

Folytatjuk!

Dobsulis diákok online munkái - Naptár

A többi kép ITT tekinthető meg.