Figyelmeztetés

JFolder: :fájlok: Az elérési út nem mappa. Elérési út: /data/c/f/cf207990-eea7-430d-8fd5-3c6168c93ab8/erzsebetvarosiiskola.hu/web/images/2014/k30nepmese4.a

Megjegyzés

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2014/k30nepmese4.a

A NÉPMESE NAPJA - MEGLEPETÉS MESE ALSÓSOKNAK A 9.-ES SZÍNI NÖVENDÉKEINKTŐL

2005 tavaszán a Magyar Olvasástársaság felhívással fordult mindazokhoz, akiknek fontos a népmesék fennmaradása és a mesékben élő bölcsesség továbbhagyományozása, hogy csatlakozzon ahhoz a kezdeményezéshez, amely szerint szeptember 30. – Benedek Elek születésnapja – legyen a népmese napja.

Iskolánk csatlakozott a felhíváshoz.

Ez alkalomból lepték meg 9. osztályos színi növendékeink az alsó tagozatos tanulókat néhány népmese előadásával, amit a kicsik nagy szeretettel és érdeklődéssel fogadtak.

{gallery}k30nepmese{/gallery}

A 4.a osztályban is megünnepelték  Népmese Napját.

Színi tagozatos növendékek előadásában népmeséket hallgattunk, majd mesés feladatokkal birkóztunk meg. Egy mese jellegzetes szavaiból kapott mindenki egyet, ezekből alkottuk meg saját körmesénket, majd összehasonlítottuk az eredetivel.
Aztán meseíró verseny következett, a végén az osztály szavazott a legügyesebben megírt és legszebben előadott mesére.
A képen a nyertesek láthatók, az első díj egy batyu " hamuba' sült "pogácsa volt, a többiek meséje  mesemézest  érdemelt.
{gallery}k30nepmese4.a{/gallery}