ÖKO TÁMOP 3.1.4 Erasmus+


Családi nap

 

 

November 7-én pár év szünet után ismét egy kellemes szombat délelőttöt töltöttünk együtt iskolánk tanulóit, szüleikkel, nagyszüleikkel, testvéreikkel a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeumban. A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum (http://www.mkvm.hu/) munkatársai segítségével egy 60 perces foglalkozás keretében megismerkedtünk a cukrászok által használt régi csokoládéfigurákkal. Megtudtuk, kik állítottak Magyarországon először karácsonyfát, és kiknek a kedvence volt a „szalonczukkedli”. Ennek kapcsán megnéztük a cukorkakészítő-gépet és a szaloncukorpapír rojtozót. Végül cukrászinasokként különféle ízesítésű szaloncukrokat készítettünk, amelyeket szépen becsomagoltunk.

 

                                            A többi kép ITT tekinthető meg.