ÖKO TÁMOP 3.1.4 Erasmus+


A víz világnapja

 

Március 23-án a víz világnapja alkalmából projektnapot tartottunk az alsó tagozaton. Ezen a napon minden tanulónk kék ruhában érkezett az iskolába, ezzel is felhívtuk a figyelmet a víz fontosságára. A program az udvaron egy élőkép kialakításával kezdődött, ami egy hatalmas vízcseppet ábrázolt. Ezt követően sok érdekes feladat színesítette a napot. Így például volt hajóhajtogatás, filmnézés, rajzverseny, békahajtogatás majd békaugrató verseny, kvíz, mocsárjárás, éneklés, horgászás, kísérletek vízzel, TOTÓ, vizek kóstolása, kék karkötő készítés, vizes sportverseny, UNICEF cikkek olvasása, megvitatása és egy hatalmas kép festése „Mit visz a hajó? címmel. A játékos feladatok után a gyerekek hasznos tanácsokat kaptak, hogy miért és hogyan kell takarékoskodni a vízzel.

 

 

                                            A többi kép ITT tekinthető meg.