ÖKO TÁMOP 3.1.4 Erasmus+


Dél-pesti Szennyvíztisztító Telepen

 

 

A víz világnapja alkalmából a 7.k és a 8.k osztály tanulói a Dél-pesti Szennyvíztisztító Telepre látogattak. A látogató számára két dolog tűnik fel az első pillanatban. Az egyik, hogy minden szép és rendezett. A másik pedig a SZAG. Szerencsére az orrunk gyorsan elfáradt, így tudtunk az elhangzottakra is figyelni. Először megnéztük az ülepítő medencék egyikét, ahol a mechanikai ülepítést végzik, miután egy nagy ráccsal eltávolították a szennyvízből a nagy tárgyakat (evőeszközök, telefonok, játékok, pisztoly stb.). Itt a kisebb szemcséket választják a víztől, majd a vizet a melegházba vezetik, ahol a biológiai tisztítás folyik. Sétáltunk a növények között, miközben a lábunk alatt keringett a víz. Gyors fertőtlenítő kézmosás után megnéztük azt az ülepítő medencét, ahol a legkisebb szennyeződéseket távolítják el a vízből, amelyet ezután UV-fénnyel fertőtlenítenek, mielőtt visszaengedik a már tiszta vizet a Dunába.  A program végén egyszerű kísérlettel megmutatták nekünk a tisztítás menetét, így közelről láttuk, hogy az aktív szén hogyan szűri ki a szennyeződéseket.  

Tóth Annamária

  

  

                                            A többi kép ITT tekinthető meg